History badge
Cinzano
pura passione
Výstava

Jen málo značek je tak úzce navázáno na své kořeny jako Cinzano. Z piemontských kopců a rušné ulice Via Dora Grossa v Turíně se Cinzano rozběhlo do celého světa. Na této cestě se stalo součástí bezpočtu příběhů.

Archivio Cinzano uchovává tyto příběhy ve formě dokumentů, reklamních plakátů, historických lahví a etiket, diplomů, reklamních předmětů a nástrojů pro mixologii od počátku 19. století do současnosti. Aby se mohli s tímto uměleckým a kulturním dědictvím seznámit lidé všude ve světě, nabízí Archivio Cinzano možnost zapůjčení historických materiálů do muzeí i výstavních prostor

Pro více informací kontaktujte: archive@cinzano.com

Cinzano badge
CINZANO: Z TURÍNA DO CELÉHO SVĚTA
Cesta za objevením italské ikony

Koordinátorka: Elisabetta Dusi 16. – 19. září 2019 – Italský kulturní institut v Praze

U příležitosti 260. výročí byla uspořádána výstava, která odhaluje bohatou historii značky Cinzano, která vznikla v Turíně a postupně se ve světě stala symbolem italského životního stylu. Výstava je rozdělena do tří tematických částí. Ta hlavní je zaměřena na komunikaci a reklamu, představuje originální plakáty, díla nejvýznamnějších umělců 19. a 20. století. Druhá část zachycuje historii značky, je přehlídkou důležitých dokumentů a fotografických materiálů. Poslední část je věnována historickým předmětům, jako jsou plakety, skleničky, podnosy a láhve už od roku 1852.